SYLWESTER Z IKONĄ 2022 W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ    (19.10.22)
Wraz z Małymi Siostrami Niepokalanego Serca Maryi - Honoratkami zapraszam na Sylwestrowe Warsztaty Pisania ikon do Nowego Miasta nad Pilicą
Odbędą się one w Domu Zakonnym Sióstr.
Spotykamy się już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – 26.12 o godz. 16.00. Warsztaty potrwają do niedzieli 1 stycznia. Pracować będziemy nad monochromatyczną ikoną Anioła, pod moim, czyli Ewy Grześkiewicz, kierunkiem. Osoby zaawansowane, które uczyły się pod moim okiem, po uzgodnieniu, mogą pisać inną ikonę.
Nowy Rok przywitamy Mszą Świętą, po której nastąpi uroczysty Obrzęd Poświęcenia Ikon.
Oprócz zajęć warsztatowych planujemy także konferencje o. Michała Kulczyckiego oraz mój wykład.
W tutejszej Kaplicy możliwa jest codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Prowadzenie:
Ewa Grześkiewicz

Zakres warsztatów
Zajęcia skierowane są do osób na różnych poziomach zaawansowania. Ikony pisane będą tradycyjną techniką tempery jajecznej, na lipowych, szpongowanych deskach.

Koszt uczestnictwa w warsztatach 1100 zł
Cena zawiera wszystkie potrzebne materiały, w tym deskę i pędzle. Nie zawiera kosztów pobytowych.

Koszty pobytowe
Osobom przyjezdnym proponujemy noclegi w pokojach jednoosobowych i wyżywienie w Domu Sióstr Honoratek. Koszt pobytu – 400 zł. Istnieje także możliwość zakwaterowania w innych miejscach położonych w pobliżu.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres Ewy Grześkiewicz: ewika@poczta.fm
Warunkiem rezerwacji miejsca będzie wpłacenie 450 zł zaliczki. W przypadku rezygnacji po 1 grudnia zaliczka jest bezzwrotna (stanowi pokrycie części kosztów organizacyjnych). Po wpłacie zaliczki otrzymacie Państwo link do formularza rejestracyjnego.
Informacji udziela Ewa Grześkiewicz pod numerem telefonu: 609 612 190 oraz pod adresem e-mail: ewika@poczta.fm

Nowe Miasto Nad Pilicą
Nowe Miasto Nad Pilicą 1400 otrzymało prawa miejskie i obecną nazwę. Było własnością szlachty herbu Rawicz, która przyjęła nazwisko Nowomiejskich jeszcze w XVI w. Nowe Miasto nad Pilicą leżało przy szlakach handlowych łączących Toruń ze Lwowem i Warszawę z Krakowem, pełniło rolę punktu etapowego dla kupców. Znacznie zniszczone w czasie wojen szwedzkich w XVII w. Od pocz. XIX w. intensywny rozwój włókiennictwa, który zahamował wielki pożar miasta w 1843.

Od 1873 przez następne 40 lat funkcjonowało tu uzdrowisko (pierwszy dziewiętnastowieczny Zakład Przyrodoleczniczy w Królestwie Polskim, znany i ceniony w Europie[8]) doktora Jana Bielińskiego[9], które przyciągało wybitne postacie polskiej kultury i polityki. W 1870 utraciło prawa miejskie.

W Nowym Mieście funkcjonuje także znany klasztor kapucynów. Na przełomie XIX/XX w. przebywał w nim bł. o. Honorat Koźmiński (1829–1916). W muzeum przy klasztorze znajdują się jego rzeczy codziennego użytku, pióro, kosmyk włosów, relikwie i szaty. Od 1997 roku o. Honorat Koźmiński jest patronem miasta.
Za: Wikipedia

 
 
All rights reserved.  

Projekt i realizacja : proti - to be online