"IKONOPISANIE POD TĘŻNIAMI" 2023 W LUTYM W CIECHOCINKU    (DODANO 07.11.2023)
Zapraszam na zimową edycję warsztatów pisania ikon do Ciechocinka.

Będziemy spotykac się w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku
Ul. Żelazna 5

Termin: 4-12 lutego 2023.

Prowadzenie:
Ewa Grześkiewicz
Warsztaty skierowane są zarówno do osób, które z ikoną nie miały jeszcze do czynienia, jak i tych bardziej zaawansowanych. Stopień trudności będzie dostosowany indywidualnie do każdego uczestnika, dlatego nawet jeśli ktoś pędzel ostatni raz trzymał w ręku w szkole podstawowej, niech czuje się zaproszony do udziału w zajęciach.
Osoby piszące swoją pierwszą ikonę pochylą się nad wizerunkiem Oblicza Chrystusa. Te zaś, które były już prowadzonych przeze mnie warsztatach, jako drugą napiszą ikonę Anioła Pańskiego. Trzecie z kolei przedstawienie to ikona Matki Bożej. Tych z Państwa, którzy pod moim okiem napisali już te ikony, proszę o kontakt w celu ustalenia tematu o odpowiednim stopniu trudności.

Uczestnicy poznają geometrię wybranych ikon i na tej podstawie wykonają szkic. Następnie przeniosą go na specjalnie przygotowaną deskę. Na niej napiszą (namalują) ikonę tradycyjną techniką tempery jajecznej. W czasie zajęć przewidziane są prelekcje o ikonach.
Planujemy też wyjście do cerkwi prawosławnej, a w wolnym czasie atrakcje uzdrowiskowe.
Na zakończenie warsztatów odbędzie się obrzęd poświęcenia ikon.

Osoby zainteresowane otrzymają link do formularza rejestracyjnego.
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata ł zaliczki na nr konta, które podam w mailu.
W razie rezygnacji po 15.01.2023 r. zaliczka jest bezzwrotna, stanowi pokrycie części kosztów organizacyjnych.

Nie zajmujemy się organizacją noclegów i wyżywienia, gdyż oferta tego typu jest w Ciechocinku tak bogata, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Liczne są zarówno kwatery prywatne, jak i konkurencyjne pod względem cenowym uzdrowiska.

Zapisy prowadzi i Informacji udziela Ewa Grześkiewicz
e-mail: ewika@poczta.fm
tel. 609 612 190

Ciechocinek
Ciechocinek jest miastem o charakterze uzdrowiskowym. W mieście praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się tu m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe (wczasowo-turystyczne), zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele, restauracje, warzelnia soli. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków, skwerów, kwietników i dywanów kwiatowych. Co roku przyjeżdża wielu kuracjuszy i turystów (52 tys. w 1980 r., 85 tys. w 1987 r.). Podstawą rozwoju są wody lecznicze: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe, które pochodzą z licznych na tym terenie źródeł solankowych. Leczy się tutaj choroby narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kobiece, układu oddechowego, nerwowego i krążenia. W tym celu stosuje się wiele zabiegów m.in. kąpiele solankowe, jodobromowe, siarkowe, zawijania borowinowe, balneoterapie (fizykoterapia, inhalacja, irygacja, klimatoterapia, kuracja pitna), gimnastykę i masaże.
W północnej części uzdrowiska znajduje się Park Zdrojowy, założony w 1875 – 1876 roku w stylu krajobrazowym z licznymi gatunkami drzew i krzewów (także egzotycznymi) jego projektantem i twórcą był Hipolit Cybulski. W parku rosną m. in. kłęk kanadyjski, korkowiec amurski, miłorząb dwuklapowy. Ciechocinek posiada również oryginalny rezerwat florystyczny – stanowisko słonorośli (m. in. soliród zielny, mlecznik nadmorski, aster solny) ujęte od 1962 roku w 1,88 ha Rezerwatu Ciechocinek w pobliżu tężni III).
W okolicach Ciechocinka ze względu na potrzebę ochrony jego specyficznego mikroklimatu stworzono Obszar Chronionego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej.

 
 
All rights reserved.  

Projekt i realizacja : proti - to be online